Hívjon most:
06 70 630 6705
?>

Villanyszerelés - generál kivitelezés

20+ év szakmai tapasztalat
10+ fős szakértői csapat
100% munkagarancia
lakásfelújítás kivitelezés minősítő igazolás

Villanyszerelés - generál kivitelezés

Az elektromos hálózatrészleges, vagy teljes felújítására is szükség lehet, egy lakás, családi ház teljes, vagy részleges felújítása során is.

Sok esetben egy lakás, ház vásárlása után döbbenünk rá, hogy kevés az elektromos csatlakozó (dugaszolóaljzat), a világítás, stb. Sokszor elengedhetetlen egy ingatlan esetében az elektromos vezetékek cseréje, mert az meghatározza, hogy milyen elektromos eszközöket tud kiszolgálni a hálózat.

Ilyen eszközök például az elektromos sütő, indukciós főzőlap, elektromos fűtőtest, légkondicionáló, mosógép, mosogatógép.

Amennyiben elektromos autónk is van, az még több macera, hiszen a sima dugaszolóaljzatba nem illik bedugni, és veszélyes is lehet!

 

Lakásfelújítás során elektromos, villanyszerelési felújítás változatai lehetnek:

 

  • Panel lakások, fél panel lakások Teljes Körű villanyszerelésimegoldások:

 Általában kevesebb munkával jár, mivel a panelt nem lehet megvésni, így a lehetőségek is korlátozottabbak. Itt többnyire esetlegesen, ha belmagasságunk engedi, célszerű álmennyezetet rakni, ami felett el lehet vinni a vezetékeket, hogy ne kelljen csatornázni, és így még több lámpát (spot) is be lehet rakni, esetleg ledcsíkokat is. A gond az, hogy vízszintesen egy panelt sem szabad megvésni, függőlegesen is, csak módjával, esetleg ha nem vagyunk biztosak, statikusi szakvéleményezést is kérhetünk. Kültéri egységek esetén a lakóközösség engedélye szükséges. (Klíma, elszívó, stb)

  • Családi Ház, téglaépítésű lakásvillanyszerelése:

A lehetőségek ebben az esetben sokkal jobbak, hiszen a téglafalakat bizonyos mélységekben vízszintesen is meg lehet vésni, ügyelve arra, hogy ne véssük át teljesen a falat, mert akkor nem lesz tartása. Ide tartozik a napelem előkészítés, elektromos autó fali töltő telepítése, kültéri világítás és kerti öntözőrendszer kiépítése.

 

A lakásfelújítás során a villanyszerelés Munkafázisai

Helyszíni Felmérés, átbeszélés a lehetőségek megállapítása

Megbeszéljük, hogy hova, mennyi dugaszolóaljzatra lesz szükség, milyen kapcsolókra (csillár, alternatív, kereszt, stb.), okosház, lakás lesz-e?

megbeszéljük, hogy milyen háztartási gépek lesznek, azoknak hol lesz a helye, lesz-e klíma, elektromos redőny, stb.

Itt megnézzük hogy mennyi amperünk van, azaz a villanyórán milyen biztosítékot találunk, illetve szükséges-e a hálózatbővítés, és ha igen, akkor az lehetséges-e.

Sokszor a társasházakban a 3 fázis nem érhető el, mert a társasház főelosztója nem bírja el, és azt ugye a társasháznak bővíteni kellene, szabványosítani.

 

Ezeket mind-mind tisztázni kell mielőtt mindent is szeretnénk:

 

  1. Szerelvények, lámpatestek bontása

    Egy teljes lakásfelújítás alkalmával legelőször megszüntetjük a kismegszakítónal az összes áramforrást, azaz áramtalanítunk mindent. Kiépítünk egy ideiglenes áramvételi lehetőséget a kismegszakítónál.
    Lebontjuk a régi szerelvényeket, lámpákat, igény szerint, ha kell óvatosan. Kikötjük az elektromos gépeket, sütőt, főzőlapot, stb.
  2. Horony- és Fészekvésés, vezetékek behúzása, EPH bekötése

    Időigényes és fizikailag megterhelő munkafázis, amely során a vezetékek elhelyezésére szolgáló hornyokat vésünk a falazatban, hogy beleférjenek az újonnan kiépítésre kerülő villanyhálózat vezeték csövei. A dugaszolóaljzatoknak (konnektoroknak), villanykapcsolóknak, kötődobozoknak a helyét kifúrjuk, majd behúzzuk a megfelelő keresztmetszetű, mennyiségű vezetékeket.Bekötjük az EPH vezetéket az előírások alapján, a megfelelő helyekre.
  3. Kismegszakító elosztó elhelyezése:

    A biztosítéktábla felhelyezése a falra, vagy a falba, amely a rendszer lelke, itt futnak össze az áramkörök. Behelyezzük az új kismegszakítókat, FI relét, és bekötjük a megfelelő helyre a vezetékeket, hogy biztonságosan tudjuk használni a fogyasztókat.
    Ezután mindent leellenőrzünk, mielőtt áram (feszültség) alá helyezzük a fogyasztókat.
  4. Szerelvények Felhelyezése:

    Ha minden rendben van, akkor kerül sor a kapcsolók, konnektorok és lámpatestek felszerelésére. A villanytűzhely bekötése csak szakemberrel végezhető, melyet mi is megtudunk csinálni, és letudjuk pecsételni a garancia papírt is.
  5. Villamos Biztonsági Felülvizsgálat:

    Az elektromos rendszer teljes műszeres tesztje, amely kötelező felújításnál, bérbeadásnál vagy eladásnál.
  6. Időszakos felülvizsgálatot is végzünk, amennyiben szükséges.

  7. Dokumentáció elkészítése:

    Az EPH bekötésről dokumentációt adunk, mert az kelleni fog, pl. az új kazánhoz is.
    A teljes kivitelezés dokumentálása, beleértve a villamos biztonsági felülvizsgálat eredményeit és a karbantartási útmutatót, melynek ára 40.000.-ft-tól indul, a lakás, ház, munka nagyságától függően.
  8. Karbantartás:

    Fontos a rendszer rendszeres karbantartása a hosszú élettartam érdekében. 

 

Regisztrált villanyszerelést is vállalunk! A részletekért kattints ide.

 

 

Ez a weboldal cookie-kat használ annak érdekében hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. További információk